Work and Travel Vizesi Gerekli Belgeler

LEDA Yurtdışı Eğitim farkıyla Work and Travel programına kayıt olan öğrenciler ekonomik ve eğitim durumlarını gösteren belgeleri LEDA Eğitime ulaştırıyor ve talep ettikleri tarihte vize başvurularını yapıyorlar. Vize dosyanız LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından hazırlanıyor ve her etapta bizim kontrolümüzden geçiyor.

Önemli Not: Aşağıda belirtilen vize için gerekli belgeler listesi genel bir listedir ve hazırlanacak evraklar konusunda fikir vermeyi amaçlamaktadır. Özel olarak hazırlanmış ve eksiksiz bir başvuru yapmanızı sağlayacak, ayrıntılı “vize için gerekli belgeler listesi” LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile yurtdışına gidecek Work and Travel katılımcılarına verilmektedir.

√ En az 6 ay geçerli pasaportunuz, eğer varsa eski pasaportlarınız. (LEDA Yurtdışı Eğitimin WAT katılımcısı öğrencileri için vereceği program katılım belgesi ve üniversitenizin öğrenci işlerinden alacağınız öğrenci belgesi ile pasaport harcı ödemeden 1 yıllık pasaport alabilirsiniz)

√ 1 adet vesikalık fotoğrafınız (ABD vizesi için fotoğrafta olması gereken özelliklerle ilgili LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanları size yardımcı olacaktır)

√ Work and Travel vize başvurusu için gereken ücret ve başvuru şekli
– US$ 160 Vize başvuru ücreti
– US$ 35 SEVIS ücreti

Sadece şahsi vize başvurusu kabul edilmektedir.

√ Türkiye’ deki eğitim durumunuza ait belgeler.

√ Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış DS160 vize başvuru formu (Bu konuda LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanları size yardımcı olacaktır)

√ Work and Travel katılımcısı olduğunuzu gösterir DS-2019 formu ve SEVIS ücretini ödediğinizi gösterir belge (Bu maddedeki belgeler LEDA Yurtdışı Eğitim tarafından size verilecektir)

√ Yurtdışında kalacağınız sürece geçiminizi ve masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösterecek belgeler.

√ Türkiye’ deki gelir durumunuzu ve hayat standardınızı gösteren belgeler.

√ Geçmiş ve şimdiki iş tecrübelerinize ait belgeler.

√ Türkiye’ ye geri döneceğinizi ve ülkenizle kuvvetli bağlarınızın olduğunu gösteren belgeler.

√ ABD merkezli sponsorun adınıza yazacağı referans mektubu.