Work And Study

YURTDIŞINDA EĞİTİM VE ÇALIŞMA

Bir eğitim programına devam ederken, adayın iş bulmasına gidilen okul tarafından yardım edilmesi hizmetini kapsayan bir pakettir. Work and Study programına üniversite mezunu herkes başvuru yapabilir. Amerika, İrlanda, Kanada, Avusturalya ve Yeni Zelanda’ da en az 25 hafta veya üzeri  İngilizce veya sertifika kurslarına kayıt yaptırmış öğrencilere eğitimleri boyunca çalışma ve  cep harçlıklarını çıkarabilecekleri part-time iş bulma garantisi vermektedir. Öğrenciler dil seviyeleri yeterli ise hemen, değil ise seviyeleri orta üzerine geldiği zaman işe yerleştirilir.

WORK & STUDY programının temel amacı, öğrencinin haftada 15 saat ders alması, bu süreçte İngilizcesini geliştirmesidir. İngilizce konuşulan çok uluslu bir ülkenin iş ortamında tecrübe sahibi olmanız ve özgeçmişinize bu profosyonel iş deneyimizi eklemeniz size yeni bir boyut kazandıracaktır. İşte bu anlamda LEDA yurtdışı eğitim olarak sizlere en uygun ülke ve şehirde profosyonel staj imkanları ve işe yerleştirme garantisi sunmaktayız.

Programa katılmak için İngilizceniz yeterli değilse Kanada ve Avusturalya’ da 24 veya 42 haftalık İngilizce Kursuna  kayıt yaptırmak ön koşuldur. Ders saatleri kişiye bulunan işe göre ayarlanmaktadır. Örneğin iş öğleden sonra veya akşam ise öğrenci sabahları derslere katılır. Öğrenciler büyük perakende zincirlerinde, oteller, kafeler ve restoranlarda işe yerleştirilmektedir..