Güney Kore Üniversite

Güney Kore’de ingilizce eğitim veren sayılı kurumlardan biridir. Lisans, yüksek lisans ve MBA dereceleri sunuyor. Uluslararası bir üniversite, farklı ülkelerden gelen öğrenciler üniversitenin %70 ni kapsıyor. Akademisyenler Amerika, Avrupa ve Asya üniversitelerinden derece sahibidir.

Lisans Eğitimi dört senedir. Yüksek lisans iki senedir. Öğrenciler ilk sene yoğun Korece ya da Çince dersleri almak zorundadırlar. Bunun sebebi Kore’de ya da yurtdışında çalışmak isteyen öğrencilerin iş pazarına daha kolay giriş yapmasını sağlamaktır. Farklı ülkelerde anlaşmalı olduğu bir çok üniversite vardır. Dünya’da prestijli üniversitelere geçiş imkanıda sağlamaktadır.

IELTS, TOEFL IBT yabancı dil sınavlarından yüksek not olan ve not ortalaması yüksek olan öğrencilere %30 ‘dan %100 ‘ e kadar burs sağlamaktadır. Part-time çalışma izni vardır.

Daejeon şehrinde bulunmaktadır. Seoul şehrine hızlı trenle 55 dk. mesafededir. Bu şehir Kore de silicon valley olarak adlandırılıyor, 5. Büyük şehridir. Yoğun olarak akademisyen ve araştırmacıların yaşadığı bir kent.

 

ÜCRETLER

LİSANS EĞİTİMİ 1 SÖMESTIR İÇİN 6947 USD. KONAKLAMA YURT, KAHVALTI, AKTİVİTE, SAĞLIK SİGORTASI DAHİL.

YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİ 1 SÖMESTIR İÇİN 7862 USD. KONAKLAMA YURT, KAHVALTI, AKTİVİTE, SAĞLIK SİGORTASI DAHİL.

LİSANS VE YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ

  •  ULUSLARARASI FİNANS
  • ULUSLARARASI YÖNETİM
  • ULUSLARARASI PAZARLAMA
  • ENTREPRENEUR