Üniversite Eğitimi

Denklik İşlemleri

Gerekli Belgeler

Son Başvuru Tarihi

Yurtdışı Üniversite Eğitimi

LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak anlaşmalı çalıştığımız okullarda eğitim almak isteyen adaylara başvuru, kayıt, konaklama, karşılama ve vize gibi konularda “ücretsiz danışmanlık” hizmeti sunmaktayız. Yurtdışında “ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler” ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Azerbaycan, İtalya, İspanya, Hollanda, Malezya, Malta, Letonya, Romanya, Polonya, Singapur ve Çin’de bulunmaktadır ve bu okulların tam listesine soldaki menüde bulunan “Üniversite Listemiz” başlığından ulaşabilirsiniz. Bulgaristan, Almanya, Avusturya, Rusya, Macaristan, Ukrayna gibi ülkelerde dahil olmak üzere diğer tüm ülkeler ve üniversiteler için de hizmet sunmaktayız.

LEDA Eğitimin yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen adaylara sunduğu hizmetler şunlardır;

– Yurtdışı üniversite başvuru, kayıt ve kabul işlemleri,
– Danışmanlık ve araştırma hizmetleri,
– Başvuru takibi,
– Her türlü yazışmaların yapılması,
– Başvuru evraklarının kontrolü,
– Evrakların üniversitelerin istediği standartlara göre düzenlenmesi,
– Vize danışmanlık hizmeti,
– Talep edilmesi halinde üniversite bünyesinde konaklama ayarlanması,
– Ekonomik uçak bileti temini,
– Havaalanı karşılama hizmetleri.

LEDA Yurtdışı Eğitim tüm bu hizmetleri üniversite listemizde bulunan ve Türkiye kayıt ofisi olarak çalıştığı anlaşmalı üniversitelerinde eğitim almak isteyen adaylar için ek bir ücret almadan sunmaktadır.

LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversitelerle yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini üniversitelerden sağlamaktadır; dolayısıyla verdiği hizmetlerden dolayı, herhangi bir ücret talebinde bulunmaz. (ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler için) Ayrıca eğitiminiz süresince çıkabilecek her türlü problemde de sorunun en hızlı şekilde çözümü için yardımcı olmaktadır.

Yurtdışında okuma şartları ve maliyet karşılaştırması

Yurtdışında lisans ve yüksek lisans eğitimi almanın şartları ve avantajları;

  1. YGS, LYS şartı yok
  2. ALES şartı yok
  3. Dilediğin bölümü seçme şansı var
  4. Yabancı dili yeterli seviyede olmayan adaylar için hazırlık eğitimi var
  5. Not ortalaması şartı yok (not ortalamanız kaç olursa olsun, her not ortalamasına göre öğrenci kabul eden farklı üniversiteler bulunmaktadır.)
  6. Türkiye’den alacağınız diploma ile Türkiye’de bile iş bulabilme imkanınız sınırlıyken, birinci Dünya ülkesi olarak adlandırılan ve ekonomik açıdan en gelişmiş ülkelerden alacağınız bir diploma ile hem Türkiye’de hem de Dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilme şansınız var.
  7. İş başvurularında bulunurken veya iş hayatına başladıktan sonra iş görüşmelerinizi rahatlıkla yapmanızı sağlayacak mükemmel bir İngilizce bilginiz var.
  8. Üstelik maliyetler tahmin ettiğinizden çok daha ekonomik. Türkiye’de ve özellikle şehir dışında okumanın ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada’ da dahil bir çok ülkede eğitim almaktan daha maliyetli olduğunu biliyor musunuz?

LEDA Yurtdışı Eğitim üniversite yerleştirme hizmetlerini 3 şekilde sunmaktadır.

1. Şartlı kabul – Conditional Placement: Dil seviyesi yeterli olmayan veya TOEFL, IELTS gibi gerekli sınavları henüz almamış öğrenciler için üniversitelerden şartlı kabul (Conditional Letter of Acceptance) alınması şeklindedir. Alınan bu belgeyle sınavlardan istenilen skorların alınması veya üniversitenin kendi bünyesindeki hazırlık okullarına devam edilmesi şartıyla öğrencinin kabulü kesinlik kazanır. Öğrenci dilerse kendi ülkesinde dilerse üniversitenin bünyesinde bu sınavlara hazırlanabilir. İstenilen skorları aldığı taktirde eğitimine başlar. Bazı üniversiteler kendi bünyesindeki hazırlık okullarını başarıyla tamamlayan öğrencileri sınavsız olarak da kabul etmektedir.

2. Üniversite Yerleştirme Servisi Olan College veya Dil Okulları Aracılığıyla Yerleştirme: Dil eğitimine ihtiyaç duyan ve sonrasında üniversite okumak isteyen öğrenciler, gerekli şartları sağlamaları amacıyla hazırlanır. Öğrenci gitmek istediği üniversiteleri görebilecek, görevlileriyle görüşmeler yapabilecek ve seçim aşamasında kendisi için en uygun üniversiteyi daha kolay bulabilecektir. Sonrasında öğrenci, hedeflerine ve planlarına uygun bir üniversiteye profesyonel danışmanların da yardımıyla yerleştirilir. College veya dil okullarının hazırlık programları üniversitelerin hazırlık programlarına göre % 15-20 daha ekonomiktir. Ayrıca üniversite başvurusu için gereken şartlar sağlandıktan sonra LEDA Yurtdışı Eğitim olarak tüm kayıt kabul işlemlerinizi de sizin için ücretsiz gerçekleştirebiliriz.

3. Doğrudan Yerleştirme – Direct Placement: Üniversitelere kayıt için gereken sınavlara girmiş, istenilen skorları almış ve kayıt için gereken tüm şartları yerine getirmiş öğrenciler için kabul alınmasıdır.

 

Yurtdışında Hangi Üniversitede Eğitim Alabilirim?

LEDA Yurtdışı Eğitim olarak anlaşmalı olarak çalıştığımız ve ‘ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler’ listesindeki tüm üniversitelere her hangi bir ekstra ücret almadan yerleştirme hizmeti vermekteyiz. LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversiteler ile yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan üniversitelerden sağlamakta olup bu üniversitelerde eğitim almak isteyen adaylardan herhangi bir ek ücret talebinde bulunmaz.

Sizin yapacağınız diploma, transcript gibi belgelerinizi danışmanlarımıza ulaştırmak ve kısaca beklentilerinizi açıklamak… Tamamı yurtdışında eğitim almış kişilerden oluşan LEDA Yurtdışı Eğitim danışmanları, öğrencilerin akademik durumları ile örtüşen gerçekçi başvurular yapması, kişisel hedef ve bütçelerine uygun okullara yerleştirilmesi konusunda tecrübe sahibidir.

Anlaşmalı çalıştığımız ve ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiğimiz üniversiteler listesinin dışında bir üniversiteye gitmek istediğinizde ise ekstra ücret karşılığı size yardımcı olabilir ve tüm işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Üniversite Araştırma Hizmetlerimiz
Eğer üniversite seçimi konusunda zorlanıyorsanız, hangi üniversitenin durumunuza en uygun üniversite olduğuna karar veremiyorsanız, değişik sebeplerden dolayı üniversite veya bölüm araştırması yapamıyorsanız sizin için eğitim araştırması yapabilir ve şartlarınıza en uygun üniversiteleri belirleyebiliriz. Detaylı üniversite araştırması aşağıda belirtilen kriterlere göre yapılmakta olup; şartlarınıza ve beklentilerinize uygun üniversite veya üniversiteler tespit edilerek onayınız sonrasında başvuru etabına geçilir.

1- Eğitim almak istediğiniz bölüme ilişkin tercihleriniz,
2- Varsa eğitim almak istediğiniz ülke tercihleriniz,
3- Mezun olduğunuz üniversite veya lise,
4- Mezuniyet not ortalamanız,
5- İngilizce seviyeniz,
6- Varsa sertifikalarınız, belgeleyebileceğiniz sosyal, kültürel veya sportif başarılarınız,
7- Varsa mezuniyet dereceleriniz,
8- Varsa sınav sonuçlarınız (TOEFL, IELTS, GRE, GMAT, SAT vs gibi.)
9- Yurtdışı eğitim için ayırdığınız bütçe.