Sertifika ve Diploma

YURTDIŞINDA SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI

Eğitim aldığın alanda kendini daha fazla geliştirmek ya da kariyerini tamamen farklı bir alana yönlendirip, hep hayalini kurduğun meslek için eğitim almak istiyorsan, yurt dışında bir sertifika ya da diploma programına katılabilirsin.

Üniversite ya da master eğitiminden daha kısa sürede tamamlayabileceğin ve çok daha az bütçe ayırabileceğin bu programlar sayesinde, uygulama ağırlıklı eğitim alırken, yabancı dilini de geliştirebilirsin.

Sertifika ya da diploma eğitimini genellikle üniversitelerde ya da bu tür eğitim programları sunan dil okullarında alabilirsin.

Ama “Sertifika mı, yoksa diploma mı?” diye sorarsan, ayırabileceğin zamana ve bütçeye göre, aralarından istediğini seçebilirsin.

En az 4 haftadan en fazla 1 yıla kadar değişen programlar içinden, sertifika programını daha kısa sürede; diploma programını ise sertifikada göreceğinden daha fazla ders alarak, daha uzun sürede tamamlayabilirsin.

Sertifika ve Diploma Programlarına kimler katılabilir?

– Üniversite öğrencileri ( kısa dönemli programlar için )

– İş dünyasına adım atmaya hazırlanan üniversite mezunları

– Yüksek lisans mezunları

– Mesleki bilgisini arttırmak isteyen profesyoneller

– Yöneticiler

– Şirket Sahipleri

– Belli bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları

– Yüksek kariyer beklentisi olan ve CV sini zenginleştirmek isteyen yeni mezunlar

Programlara katılım koşulları nelerdir?

Yurtdışında sertifika veya diploma programlarına katılabilmek için en az orta düzeyde İngilizce bilmek ve lise yada üniversite mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz kuruma göre programlara kabul şartları değişmektedir. Bazı okullar sadece TOEFL, TOEIC veya IELTS gibi resmi sınavlardan alınan sonuçlara göre öğrenci kabul etmektedir. Yeterli seviyede İngilizce bilgisi olmayanlar tercih ettikleri sertifika yada diploma programından önce dil eğitimlerini de aynı okulda alabilme şansına sahip olabilmektedirler.

Sertifika ve Diploma Programları ne kadar sürmektedir?

Programlar en az 1, en fazla 24 ay sürmektedir. Bazı okullarda 3 ay ve üzerindeki kurslar “yüksek sertifika” veya “diploma” adı altında verilmektedir. Ayrıca birçok okul, program sonrası maaşlı yada maaşsız staj olanağı sağladığı için, yurtdışı iş tecrübesi kazanarak kendinizi daha fazla geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Programlara ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Tercih ettiğiniz programın başlangıç tarihinden en az 6 hafta önce başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında bazı okullarda, gidilen ülkenin vize prosedür sürecine de göz önüne alınarak, program başlangıç tarihinden en az 8-10 hafta önce işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Okullara göre program başlangıç ve başvuru tarihleri için e-mail veya ofislerimiz aracılığıyla İrtibata geçmenizi öneririz.

 En çok tercih edilen sertifika ve diploma programları hangileridir?

Uluslararası E-Ticaret

Uluslararası Ticaret

Uluslararası Yönetim

Uluslararası Finans

Turizm ve Otel Yöneticiliği

Global Pazarlama Yöneticiliği

Proje Yönetimi Programı

Reklam ve Halkla İlişkiler

Medya ve İletişim Teknolojileri

İşletme Yönetimi ve İş İdaresi

İnsan Kaynakları Yönetimi

Muhasebe ve Finansal Yönetim

Finansal Raporlama ve Denetim Uzmanlığı

Yönetim ve İş İdaresi

Yönetici Yardımcılığı

Lojistik Eğitimi

İnternet Pazarlama

Bilgisayar Sistem ve Network Uzmanlığı

Dijital Tasarım

Yazılım ve Web Geliştiriciliği

Moda ve Sanat Kursları

Hukuk Programları

Medikal İngilizce Programları

Uluslararası İşletme

Amatör ve profesyonel aşçılık

Pilotluk ve havacılık teknolojileri