Gerekli Belgeler

Yurtdışı Üniversite Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Aşağıdaki gerekli belgeler listesi ve işlemlere başlamak için gerekli bilgiler ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya üniversitelerinde eğitim görmek isteyen öğrenci adayları içindir.

Üniversite Eğitimi İçin Gerekli Belgeler

Önemli Not: Aşağıda belirtilen üniversite başvurusu için gerekli belgeler listesi genel bir listedir ve hazırlanacak evraklar konusunda fikir vermeyi amaçlamaktadır. Her ülke ve üniversite için özel olarak hazırlanmış ve eksiksiz bir başvuru yapmanızı sağlayacak belgeler listesi için lütfen LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiniz. Üniversite başvurularınız için gerekli belgeleri hazırlamada veya temin etmede zorluklar yaşamanız halinde eğitim danışmanlarımızdan örnek formatlar alabilirsiniz.

LEDA Yurtdışı Eğitim’ in tüm hizmetleri, kendi kayıtlı öğrencileri için ücretsizdir. Unutmayın LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı üniversitelerle yaptığı anlaşmalar neticesinde tüm gelirini yurtdışı eğitim kuruluşlarından sağlamaktadır.

• Eğitim durumunuzla ilgili belgeler
• Ayrıntılı olarak hazırlanmış CV
• Amaçlarınızı ve neden böyle bir eğitim almak istediğinizi açıklayan Statement of Purpose yazısı (bu belgenin içeriği ve örnek yazılar için lütfen eğitim danışmanınızdan bilgi alınız.)
• Eğitiminiz süresinceki veya sosyal hayattaki başarılarınızı gösteren belgelerin fotokopisi (bu belgelerin neler olabileceğine ilişkin olarak lütfen eğitim danışmanınızdan bilgi alınız.)
• İş deneyimleriniz

İşlemlere Başlamak İçin…

• Şahsi bilgilerinizi, gideceğiniz eğitim kuruluşuna ait detayları ve konaklama tercihlerinizi içeren LEDA Yurtdışı Eğitim kayıt formunu tam olarak doldurmanız ve imzalamanız,

• Durumunuza uyan depozit* miktarını doğrudan LEDA Yurtdışı Eğitime ödemeniz veya banka hesabına yatırarak dekontunu ulaştırmanız,

• Üniversite başvurularınızın yapılabilmesi için eğitim danışmanınız tarafından size verilecek olangerekli belgeler listesinden durumunuza uyanları hazırlayarak eğitim danışmanınıza teslim etmeniz.

*Depozit ekstra bir ücret olmayıp, vize alındıktan sonra okulun toplam ücretinden düşülür. Öğrenci kalan kurs bedelini, vize alındıktan sonra LEDA Yurtdışı Eğitime yada okulun kendi hesabına havale çıkarmak suretiyle yatırır. Öğrenci kurs bedelinin tamamını okula havale etmeyi tercih ederse, alınan depozit iade edilir.

LEDA Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, anlaşmalı olarak çalıştığı üniversitelerin belirlediği eğitim bedelinin dışında ekstra bir ücret almamakta, hatta bir çok üniversitede orijinal fiyatlarının da altında promosyonlu fiyatlar sunabilmektedir. (Lütfen bizden aldığınız fiyatları okulların orjinal kataloglarından veya web sayfalarından kontrol ediniz) LEDA Yurtdışı Eğitim üniversitelerle yaptığı anlaşmalar neticesinde, tüm gelirini yurtdışında bulunan okullardan sağlamaktadır; dolayısıyla öğrencilere verdiği hizmetlerden dolayı herhangi bir ekstra ücret talebinde bulunmamaktadır.